
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Width | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 121 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 120 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4 |
| Interface | CAN, I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 81 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 44 |
| Max Frequency | 120 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of Programmable I/O | 81 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 3 |
| Number of UART Channels | 5 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
Stock: 1187
Distributors
pcbx
Unit Price$8.27914
Ext.Price$8.27914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.27914 | $8.27914 |
| 10 | $6.27091 | $62.70910 |
| 25 | $6.26771 | $156.69275 |
| 50 | $6.26452 | $313.22600 |
| 100 | $6.26133 | $626.13300 |
| 300 | $6.25809 | $1877.42700 |
